Vi är din kompletta leverantör.

Ett samarbete med oss gör kanske livet lite billigare och roligare.

E.T.V elteknik AB säljer, installerar och servar el, trycklufts- och värme anläggningar. Vi är auktoriserad återförsäljare för KAESER Kompressorer och IVT värmepumpar. Vi är flexibla, har elbehörighet upp till 1000 V. Gör komplexa installationer, projekteringar inom el, tryckluft, värmeåtervinning, ventilation och vvs. Vi är din kompletta leverantör.

E.T.V Elteknik

Våra tjänster

Eltjänster

Vi erbjuder optimala lösningar inom el, tele, data, industri och säkerhetsinstallationer med snabb och kompetent service i focus. Alla installationer utförs av kunniga elektriker enligt gällande regler med materiel av hög kvalitet.

Idag är vi samarbetspartner åt ett flertal av regionens industriföretag. Som privatperson passa på att utnyttja ROT-avdraget.

E.T.V Elteknik

Våra tjänster

Tryckluft

Det är lätt att vara glad när man får jobba med att sälja, installera och serva kompressorer. Vår unika och starka kombination av nyförsäljning och service har gjort att vi har fått en stark position som tryckluftsleverantör här i Östergötland.

Vi har verktygen för att visa den verkliga driftkostnaden för din kompressor utslaget på flera års sikt, mäta daggpunkt, spåra luftläckage med ultraljud och flera dataloggar för kompressoranalys. En transportabel dieselkompressor för akutfall har vi också. Vi är utbildade i riskanalys/användning av trycksatta anordningar och har behörighetsbevis och har elberörighet upp till 1000 V.

E.T.V Elteknik

Våra tjänster

Värme

Vi är ett företag som har över 25års erfarenhet av värmepumpar och jobbat med IVT värmepumpar sedan starten. IVT är en av Europas största värmepumpstillverkare med sin fabrik i smålänska Tranås.

Vi arbetar med försäljning, installation och service med focus på kunden i centrum. Vi hjälper er med en helhetslösning med er värmepumpsanläggning.

Kontakta oss för offert och frågor!

Som privatperson passa på att utnyttja ROT-avdraget.

Film om bergvärme Film om HMI
E.T.V Elteknik

En pålitlig och energisnål kompressor för din mjölkproduktion.

Köp eller hyr till fast pris med allt inkluderat!

E.T.V. Elteknik medarbetarbild

Adam Hertzman

Yrkestitel

  0703-29 78 88

  adam@etvelteknik.se

E.T.V. Elteknik medarbetarbild

Niclas Hjertstedt

Yrkestitel

  0705-29 78 88

  niclas@etvelteknik.se

E.T.V. Elteknik medarbetarbild

Marcus Martini

Yrkestitel

  0705-73 28 88

  marcus@etvelteknik.se

E.T.V. Elteknik medarbetarbild

Martin Schedin

Yrkestitel

  0703-93 48 88

  martin@etvelteknik.se

E.T.V. Elteknik medarbetarbild

Peder Jönsson

Yrkestitel

  0738-13 98 88

  peder@etvelteknik.se

Rasmus Karlsson

Yrkestitel

  0702-50 28 88

  rasmus@etvelteknik.se

Christoffer Andersson

Yrkestitel

  0725-34 58 88

  christoffer@etvelteknik.se

E.T.V. Elteknik medarbetarbild

Emanuel Lindholm

Yrkestitel

  0705-73 28 88

  emanuel@etvelteknik.se

Kontaktuppgifter

E.T.V elteknik AB

Adress

Albacksvägen 12
595 50 Mjölby

Tel

0142-29 78 88

Fax

0142-29 79 99

E-post

info@etvelteknik.se